Боже благословення і людське благословення в чому різниця?

Чи є різниця між тим, коли благословляє Бог і коли благословляє людина? Про те, що таке благословення і чим відрізняється Боже благословення від людського розповів. Іноді доводиться чути, як деякі християни після якоїсь метушливої балаканини, прощаючись один з одним, замість «гаразд, давай, бувай!», кажуть в аналогічному тоні «гаразд, давай, благословень». Неприємно це чути, бо розумієш, що людина не благословила іншу людину, а просто попрощалася, використовуючи слово-замінник «бувай!». Вигляд створюється благочестивий, а якщо перепитати — «чим чи як ти благословив?», то той, хто «благословляє», здивується, бо він хотів просто сказати «бувай!» і зовсім не збирався вдаватися в подробиці щодо значення та прийняття благословення».

Яке значення слова «благословення»?

Грецьке слово «eulogeo» (благословення) походить від злиття двох інших слів:

eu (добрий, благий) + logos (слово, промова). Моє особисте визначення слова «Благословення» — усвідомлена дія в духовному світі (співучасть в акті благословення), під час якої людина словесно (благо+слово) бажає іншій людині конкретного добра в особливому, натхненному стані священнодійства (як така, що має владу), вірою бачачи (здійснення очікуваного) здійснення сказаних слів, призиваючи сприяння Божого і всього духовного світу.

Між Божим благословенням і благословенням людини є спільне

  1. Загальний сенс благословення в Бога і людей однаковий — побажання добра, посилене духовними діями.
  2. Благословення вимовляють: а) За певні дії, заслужено («Я благословлю тих, хто благословляє тебе…» (Бут. 12:3), «і прийдуть на тебе всі благословення ці, і здійсняться на тобі, коли будеш слухати голос Господа, Бога твого…» (Втор. 28:2), та б) Для виконання певної справи: «…були віддані благодаті Божій на діло, яке й виконали.» (Д. Ап. 14:26)
  3. Євреям 7:7 «Без усякої ж уперечності менший благословляється більшим».
  4. І в тому і в іншому випадку віра людини, яка приймає благословення, або підсилює, або послаблює дію благословення.

Між Божим благословенням і благословенням людини є відмінності

  1. Бог — всезнаючий, і тому Його благословення безпомилкові, тоді як ми, будучи людьми обмеженими, можемо через незнання помилитися і благословити лукавих людей, які прикриваються добрими намірами тощо.
  2. Для нашого духовного зростання і розвитку певних духовних якостей, ми повинні навчитися благословляти тих, хто проклинає нас (Лк. 6:28), переслідує нас (Рим. 12:14) і заподіює нам зло (1 Пет. 3:9-12).
  3. Сила або міра людського благословення залежить від духовного стану того, хто благословляє, і старшинства в родинному становищі (Авраам благословляє Ісаака, Ісаак — Якова тощо).
  4. Боже благословення точно збувається, а людське збудеться, якщо його вимовляють у згоді з волею Божою для конкретної людини, яку благословляють.
  5. Людині властиво благословляти тільки того, хто робить добро тому, хто благословляє, а Богові — кого Він за своєю суверенною волею вирішить благословити, той і буде благословенний. «Мої думки — не ваші думки, ні ваші шляхи — шляхи Мої, каже Господь…» (Іс. 55:8).
  6. Людина може благословляти не щиро, тільки на словах, а в душі мати байдужість, або навіть повністю протилежні почуття.

Також є різниця між молитвою прохання, щоб Бог благословив, і благословенням як актом віри, але це вже — інше питання, що потребує окремого розгляду.

Вам может также понравиться...