Що таке святий дух?

Про святий дух Бога в Біблії також говориться як про його «руки» або «пальці» (Псалом 8:3, виноска; 19:1; Луки 11:20, виноска; порівняйте Матвія 12:28). Подібно до того, як ремісник, працюючи над чим-небудь, використовує руки і пальці, Бог використовував свій дух, наприклад, для того, щоб:

Святий дух — це діюча сила Бога, тобто його сила в дії (Михей 3:8; Луки 1:35). Бог може послати святий дух у будь-яке місце, направивши туди свою енергію, щоб виконати свою волю (Псалом 104:30; 139:7).

Про святий дух Бога в Біблії також говориться як про його «руки» або «пальці» (Псалом 8:3, виноска; 19:1; Луки 11:20, виноска; порівняйте Матвія 12:28). Подібно до того, як ремісник, працюючи над чим-небудь, використовує руки і пальці, Бог використовував свій дух, наприклад, для того, щоб:

  • з’явився Всесвіт (Псалом 33:6; Ісая 66:1, 2);
  • була написана Біблія (2 Петра 1:20, 21);
  • стародавні служителі Бога могли здійснювати чудеса і ревно проповідувати (Луки 4:18; Дії 1:8; 1 Коринтян 12:4-11);
  • слухняні Богові люди могли проявляти прекрасні якості (Галатам 5:22, 23).

На початку створив Бог небо і землю. Земля була безлика і порожня, темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над водами.

БУТТЯ 1:1-2

Уявіть собі Духа Божого, що ширяє над землею. Усе темно і безформно, поки Бог не вимовляє слова: «Хай буде світло». Усе змінюється в одну мить. Темряву пронизує світло, і те, що ще недавно було невидимим, тепер ясно видно. Ось що творить Дух Божий. Він завжди близько, завжди поруч, завжди виводить на світло те, що колись було вкрите темрявою.

Він був із Мойсеєм, ведучи ізраїльтян через пустелю. Він був із Давидом, наділяючи його силою для перемоги над Голіафом. Він був із пророком Ісаєю, даруючи йому слова про прихід Христа. Він був з Ісусом, відокремлюючи Його як Сина Божого. І Святий Дух Божий все ще тут. Тепер будь-хто, хто вірить у Христа, може глибоко відчути присутність Святого Духа

Писання свідчить про те, як Святий Дух наділяв певних людей силою, щоб вони могли брати участь у Його планах і нагадувати іншим про Його цілі. Але жертовна смерть і чудесне воскресіння Христа змінили все. Уперше в історії будь-яка людина, яка вирішила увірувати в Ісуса, могла отримати Його Святого Духа.

Я попрошу Отця, і Він дасть вам іншого Заступника, щоб Він навіки залишився з вами, Духа істини. Світ не може прийняти Його, бо не бачить Його і не знає Його. Але ви знаєте Його, бо Він живе з вами і залишиться у вас.

ІОАННА 14:16-17

Дар Святого Духа, як і раніше, доступний для всіх, хто вірить у Христа. І, вручаючи нам цей дар, Бог наділяє нас силою жити так, щоб шанувати Його і відображати Його характер. По суті, коли ми просимо Бога наблизитися до нас, ми краще усвідомлюємо Божу присутність і Його силу в нашому житті. Це означає, що ніколи, навіть у найпохмуріші моменти, ми не самотні. Святий Дух ближче до вас, ніж ваше власне дихання.

Також і Дух допомагає нам за всієї нашої слабкості. Ми не знаємо навіть, про що нам слід молитися, але Дух Сам клопоче за нас зітханнями, які не можуть бути виражені словами.

ІМЛЯНАМ 8:26

Якими б не були ваше сьогодення або минуле, коли ви належите Христу, Його Дух Святий завжди з вами, наділяючи вас силою, зміцнюючи вас, молячись за вас. Він розуміє ваші потреби, тому що розуміє вас.

І оскільки Бог розуміє вас, Він завжди працює на вашу користь, для вашого блага і на славу Свою. Це не означає, що вас минуть страждання і ви не зіткнетеся з труднощами. Але навіть у розпал цих випробувань Бог, силою Свого Святого Духа, буде продовжувати залучати вас ближче до Себе.

Навіть коли ви найслабші, немає нічого, що Бог не міг би зробити через вас, якщо у вас живе Його Святий Дух.

Я дам вам нове серце і вкладу в вас новий дух. …Я вкладу в вас Мого Духа, щоб ви слідували Моїм установленням і ретельно виконували Мої закони.

Єзекіїль 36:26-27

Ви завжди поруч із Божою присутністю. Коли ви вирішуєте прийняти Ісуса як воскреслого Сина Божого, ви отримуєте всі пов’язані з цим переваги — включно з Духом Святим, який постійно перебуває з вами.

  • Чи вірю я, що Христос — Господь?
  • Чи просив(-а) я Ісуса змінити моє життя

Якщо ви можете відповісти на обидва ці запитання ствердно, тоді у вас є доступ до Святого Духа Божого. Але мати доступ до Бога і йти по життю з Богом — це абсолютно різні речі.

Коли ми слухаємося Бога з любові до Нього і визнаємо Ісуса Господом свого життя, ми дозволяємо Духу Святому процвітати в ньому. З цієї причини, щоб жити наповненим Духом життям, необхідно цілеспрямовано шукати Бога щодня.

Саме час, цілеспрямовано проведений із Богом, дає змогу вам дізнаватися, як любити Його, любити інших і готувати учнів. Саме через вивчення Божого характеру ви знайомитеся з силою, присутністю і владою Святого Духа. І саме завдяки силі Святого Духа ви усвідомлюєте, як ваші дії та рішення впливають на ваші стосунки з Богом та іншими людьми.

Господь — це Дух, і всюди, де мешкає Дух Господа, — там свобода! І ми всі з відкритими обличчями бачимо, як у дзеркалі, сяйво слави Господа і змінюємося, стаючи все більше схожими на Нього. Його слава в нас дедалі зростає, адже вона виходить від Самого Господа, а Він є Дух!

2 КОРИНТЯН 3:17-18

Отже, Дух Святий доступний кожному, хто стає послідовником Христа, і Він хоче наділити вас силою жити гідно вашого покликання від Бога.

Якщо ви хочете дізнатися, як жити життям, наповненим Духом, — життям, яке шанує Бога і надихає інших, — приділіть час читанню Послання до Галатів 5:22-23. Потім, коли будете готові, помоліться про плоди Духа в цьому пості.