19 звичок розвитку для нового життя зі смаком щастя

Бути щасливим — це вибір кожного. Тільки з боку здається, що комусь щастить у житті більше, а комусь менше. Насправді потрібно просто активніше розвивати в собі навички, що підвищують рівень щастя в кожному з нас.

Ми нарахували 19 звичок розвитку, які надають життю смаку щастя:

1. Спілкуйтеся

 Многочисленные контакты – залог успеха. Один подскажет нужный телефон или сайт, другой познакомит с интересным человеком, третий даст дельный совет. Не обязательно дружить со всеми глубоко и круглосуточно – достаточно лишь поддерживать контакт, позволяющий в любой момент обращаться к людям с вопросами, просьбами и предложениями. Разумеется, речь идет об обоюдном общении – вы тоже должны быть открыты для чьих-то инициатив и просьб. Эгоистичная эксплуатация чьих-то финансовых, деловых или интеллектуальных ресурсов принесет вам лишь временный успех.

2. Не скромнічайте надмірно

Можна все життя просидіти в запорошеному кутку непоміченим, навіть маючи величезний багаж чеснот і талантів, якщо не проявляти ініціативу. Піар власних ідей — це мистецтво, яке доведеться опанувати, якщо ви хочете успішно реалізуватися. У згадці своїх чеснот і досягнень немає нічого поганого: люди повинні розуміти, що ви успішні, і співпраця з вами принесе користь і їм теж. Тільки стежте за тим, щоб самореклама не переросла в чванливість. Іноді достатньо лише обмовитися про те, що ви добре вмієте робити, і у вас одразу ж з’являться однодумці.

3. Робіть те, що подобається

Успіх швидше приходить до тих, хто прагне задовольнити власні потреби, а не виконує соціальне замовлення чи прагне відповідати очікуванням оточуючих. Мода на бізнес-леді призвела до того, що багато дам намагаються зробити кар’єру в офісах, тоді як за характером «скроєні» зовсім для іншого. Відмовтеся від соціальних стереотипів, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу і робіть те, що хочете самі, а не те, чого чекають від вас інші. Станьте собою, поставте реальні цілі — чи то навколосвітня подорож, чи то народження чотирьох дітей. Саме тут на вас чекають справжні радості та перемоги.

4. Дружіть зі щасливими

Це можуть бути просто щасливі люди, у яких, що не день — то щасливий квиток… Або оптимісти, чиє життя, можливо, і не безхмарне, зате вони мають вроджену здатність не драматизувати ситуацію, а з гумором сприймати підніжки, поставлені тут і там. Адже душевний настрій передається по ланцюжку. Нагрубили вам вранці в автобусі — і день зіпсовано.

А поговоривши з тим, хто завжди в гарному настрої, ви, навпаки, отримаєте заряд позитивної енергії. У позитивно налаштованої людини і робота йде на лад, і стосунки складаються… Коротше, денна порція міні-удач буде вам забезпечена. Адже маленькі радощі життя — це і є інгредієнти щастя. Спілкуйтеся з віруючими — це духовно наповнені з добрими намірами люди, які наповнять ваше життя душевним миром.

5. Ставтеся до життя, як до гри, де іноді виграєш, а іноді програєш

Деяких губить надмірно серйозне ставлення до життя. Як казав незабутній барон Мюнхгаузен: «Ви надто серйозні, панове!» — а надлишок серйозності веде до постійного напруження і в кінцевому підсумку до зриву. Удача ж, навпаки, вибирає тих, хто дивиться на свої справи менш фатально і розуміє, що в житті бувають невдачі. Зате за удачею може послідувати удача. Тож зберігайте азарт! А також будь-яка проблема перестає бути важливою, якщо її «висміяти» — працює на 100%. Це нелегко зробити, але можна. І щойно посмієшся над проблемою, вона здувається, як повітряна кулька.

6. Мисліть позитивно

Позитивне мислення — антонім негативного мислення, коли людина сама нагнітає навколо себе обстановку. Накладіть табу на висловлювання: «Це мій хрест», «Страждати мені на роду написано», «Хотілося як краще, а вийшло як завжди». Негативне мислення розхитує психіку: адже наші думки безпосередньо пов’язані з нашими поведінковими реакціями (як, утім, і навпаки). Усе валиться з рук, одна промашка слідує за іншою, а ви навіть не помічаєте, що притягуєте цю невезуху власним настроєм? Розірвіть це порочне коло, перестаньте подумки мусолити свої невдачі — наявні та гіпотетичні, — і вони перестануть ходити за вами по п’ятах.

7. Оточуйте себе позитивом

Якщо ви звикли дивитися одні жахи, а в газетах читати тільки кримінальну хроніку, не сподівайтеся, що удача постукає до вас у двері. Щоб приманити її, потрібно оточувати себе всім зі знаком плюс: гарними речами, мажорною музикою, добрими людьми й улюбленими тваринами. Пускаючи в серце тільки хороше, ви програмуєте себе на радість, щастя, везіння.

8. Посміхайтеся людям

Психофізіологи стверджують, що навіть натягнута посмішка через деякий час викликає приблизно такий самий ефект, як посмішка щира. Мімічні м’язи, що активно працюють, розширюють кровоносні судини і покращують постачання мозку киснем, клітини центральної нервової системи починають виробляти ендорфіни, і ми стаємо більш добродушними й оптимістичними. Та й іншим спілкуватися з усміхненою людиною набагато приємніше, ніж з похмурою.

9. «Не застрягайте»

Дехто не в силах забути навіть дрібну неприємність, постійно повертаючись до пов’язаних із нею негативних переживань. Або, слідуючи наміченій меті, знову і знову наступають на одні й ті самі граблі, але відчайдушно ломляться в тупиковому напрямку. Такий тип психіки фахівці називають «застрягаючим». Найчастіше ця риса вроджена, та все ж треба намагатися бути лабільнішим: швидше переходити з одного емоційного стану в інший, змінювати тактику поведінки залежно від обставин, перемикатися на різні види діяльності. Не зациклюйтеся на промахах, шукайте різні підходи до життя, і ваші шанси на успіх примножаться.

10. Хваліть себе

Радійте своїм маленьким перемогам. Часом ми нарікаємо: «Хіба це успіх? Це дрібниця. Он в інших, які досягнення!» Ніколи не знецінюйте власні удачі, інакше вони зовсім перестануть вас відвідувати! Навпаки, віддавайте собі хвалу навіть за сумлінно зроблену невелику справу. І заохочуйте себе подарунком. Психологи радять ставити цей подарунок на чільне місце — як Кубок перемоги. Тоді з’являється стимул досягати успіху знову.

11. Правильно харчуйтеся

Не захоплюйтеся суворими дієтами — недостатнє живлення мозку веде до підвищеної стомлюваності, млявого сприйняття навколишньої дійсності, а то й зовсім до апатії. У такому стані вам не бачити удачі як власних вух! Крім того, їжа — джерело задоволення. Морозиво або шматок смачного торта можуть спровокувати такий ендорфіновий викид, що вас осяє ідея, гідна Нобелівської премії! Словом, не позбавляйте себе радості й душевної рівноваги голодуванням, але й не робіть культу з їжі. Крен у обжерливість теж відводить убік від гарного самопочуття й активного життя.

12. Творіть

Терапевтичний ефект хобі давно доведено. І нехай ваше захоплення (живопис, музика, танець, ремесло) — чиста самодіяльність! Зате воно знімає стрес, дає змогу домогтися релаксації, добре впливає на роботу внутрішніх органів. Це ідеальний засіб для поліпшення загального самопочуття та подолання «синдрому невдахи». Справжні творці за самовідчуттям — одні з найщасливіших людей.

13. Пробуйте

Не замикайтеся в рамках одного виду діяльності. Життя не стоїть на місці, і перехід з однієї сфери в іншу може стати успішним поворотом у долі. Якщо підвернувся шанс проявити себе в чомусь іншому, чому б не ризикнути? Отримайте принципово іншу освіту, змініть професію. Удача любить тих, хто не тупцює на місці, не цурається всього нового і нестандартного. І, якщо хтось зателефонує вам із дивною на перший погляд пропозицією, дайте відповідь випадку: «Так».

14. Звільніться від усього зайвого

Вибачте кривдників, роздайте борги, викиньте старі непотрібні речі, відмовтеся від обов’язків, які вам нав’язали, — очистіть життя, немов комп’ютер від непотрібних файлів. Ви відчуєте себе вільнішими, щасливішими, здатними до нових звершень.

15. Будьте побільше на світлі

Його достаток або нестача впливає на наш настрій. Один зі способів світлотерапії полягає в тому, що пацієнта садять перед спеціальним екраном, що випромінює світло набагато більшої інтенсивності, ніж звичайні лампочки. Так меланхолікам і жертвам невдач допомагають змінити своє світосприйняття в позитивний бік. Усім знайоме, коли після зими приходить весна, визирає сонце, вся природа радіє і на душі стає світліше. У темну пору доби гіпофіз виробляє гормон мелатонін, що породжує тугу і занепадницькі настрої, а додаткова порція світла припиняє цей процес — вчорашній песиміст знову готовий ганятися за удачею!

16. Долучайтеся до прекрасного

Справжнє велике мистецтво зцілює душу, відводить від буденної метушні та налаштовує на позитивні перетворення у власному житті. Цьому є наукове пояснення: яскраві враження підвищують активність головного мозку, що створює чудову базу для генерації ідей і розроблення планів щодо їхнього втілення. Отже, поспішайте в театри, музеї та філармонії!

17. Зліпіться з природою

Короткий відпочинок за межами мегаполісу наповнить вас цілющою енергією. Пройдіться босоніж по траві, доторкніться до кори дерева, вдихніть смолистий запах лісу, послухайте шум річки і щебетання птахів, а взимку прислухайтеся до хрускоту снігу під ногами… Навіть прогулянка у сквері допоможе зняти втому, що накопичилася, та агресію, звільнити внутрішні резерви — фізичні, інтелектуальні, творчі, емоційні, — і ви знову почнете витрачати сили в правильному напрямі.

18. Почитайте 10-15 хвилин на день Біблію

Це може бути маленька звичка, яка принесе мені в життя щасливі моменти життя і її можна завжди носити з собою. Тут ідеться про ефект духовної наповненості — твердо повіривши, що ваша віра притягує удачу, здоров’я, благословення, ви й справді станете успішнішими, здоровішими, життєлюбнішими.

19. Вірте у свою везучість

Знайти у своєму житті ознаки успішності просто. Це тільки здається, що причин для радості немає, а насправді ви — обранець долі і вам уже пощастило: у вас є дах над головою, ви не голодуєте і вільні у своєму виборі в житті. Підсумуйте всі хороші пункти і порадійте за себе. Відчувши себе везунчиком, ви вже будете на півдорозі до успіху. З таким-то стартовим капіталом! Залишиться лише докласти трохи зусиль.

Вам может также понравиться...