Не бійся, бо Я з тобою; не бентежся, бо Я Бог твій

Книга пророка Ісаї 41:10-13

Що нас підтримує нас у важку хвилину. Не бійся, бо Я з тобою; не бентежся, бо Я Бог твій; Я зміцню тебе, і допоможу тобі, і підтримаю тебе правицею правди Моєї. Ось, у соромі та посоромі залишаться всі, роздратовані проти тебе; будуть як ніщо, і загинуть ті, що сперечаються з тобою. Будеш шукати їх, і не знайдеш їх, що ворогують проти тебе; ті, хто бореться з тобою, будуть як ніщо, зовсім ніщо, бо Я Господь, Бог твій, тримаю тебе за праву руку твою, кажу тобі: «Не бійся, Я допомагаю тобі». У моменти, коли ви

почуваєтеся змученими через таку кількість проблем і несправедливості, що руйнують ваш світ, усе, чого ви хочете, це щоб хтось міг підтримати вас у цьому штормі проблем. Щоб хтось допоміг вам, захистив вас, заохотив, зміцнив і підтримав вас. Нам потрібен Хтось, хто допоможе нам зберегти рівновагу й уникнути нашого падіння.

Коли ви визнаєте свою слабкість, визнаєте, що ваша природа приводить вас до помилок, через які ви легко падаєте, ви знаєте, що не можете встояти наодинці. Для того щоб твердо стояти, нас має підтримувати Той, Хто сильніший за нас. Бог обіцяє у Своєму Слові, що Він буде підтримувати нас. Жодна людина не може дати нам таку безпеку.

Читаючи Біблію Короля Якова в перекладі португальською мовою, який ближче до оригіналу, я зрозуміла, що потрібно, щоб отримати цю підтримку:

Тільки подивіться, Бог обіцяє підтримати нас!

Перший крок — це бути достатньо смиренним, щоб взяти на себе відповідальність за свої помилки. Доти, доки ви звинувачуватимете інших у тому, що відбувається з вами, ви не зможете бачити, що ходите в несправедливості, а отже, не зможете змінити напрямок і ходити в праведності. А якщо ви не ходите у справедливості, як ви можете вимагати справедливості від Бога?

Той, хто робив помилки все своє життя, але щиро вирішує укласти угоду з Богом і залишити неправильне життя, жити згідно з тим, як Бог його спрямовує, він стає праведним перед Богом

Якщо вона думає, що має рацію більше за інших, каже, що вірна в десятині, пожертвуваннях, молиться, постить, читає Біблію, ходить до церкви, євангелізує, робить те й те… але також говорить погано про інших, дивиться поганими очима, береже зло і керується серцем. Це означає, що він ходить у несправедливості і, що ще гірше, не усвідомлює цього. Вона очікує, що правиця правди Божої підтримає її, але поняття не має, чого просить. Такій людині залишається слідувати пораді Слова Божого поки є час:

«Роздирайте серця ваші, а не одяг ваш, і зверніться до Господа, Бога вашого, бо Він благий і милосердний, довготерпеливий і багатомилостивий, і шкодує про лихо».

Віра стосується наших думок і реакції. Віра визначається послухом Слову Божому. Наші думки, дії та реакції повинні відповідати тому, що Бог говорить нам, якими ми повинні бути. Якщо Він каже прощати, ми прощаємо. Якщо каже мати чисті очі, ми прагнемо мати чисті очі.

Якщо Він каже жертвувати своїми бажаннями, ми жертвуємо своїми бажаннями. Якщо Він каже роздирати наші серця, а не одяг, ми більше не турбуємося про те, що ми робимо зовні, щоб приділити увагу тому, ким ми є всередині. Це чесний погляд всередину себе, щира зміна напрямку наших думок і нашої душі.

Це жертва. Набагато більша жертва, ніж покласти гроші на Вівтар. Це боляче, але ми ставимо себе в незручне становище, бо визнаємо свою крихкість, гниль, слабкість і несправедливість. Ми шукаємо Божу милість і Його доброту. Боляче визнавати, що ми не ті, ким хотіли б бути, але це єдиний спосіб, щоб правиця правди Його підтримала нас, а не знищила.

Без цієї підтримки від правиці правди Божої, немає балансу, неможливо зберегти життя, людина слабшає, її падіння неминуче. Без підтримки ніщо не може встояти.